Archiv pro Příroda

Řeka Daugava

Daugava je nejdůležitější Lotyšskou řekou. Protéká od východu na západ a Lotyšsko jakoby půlí na dvě zhruba stejné části. Nakonec řeka končí v Rižském zálivu v místě hlavního města Rigy. Daugava má mnoho názvů, někdy se jí také říká Západní Dvina (rusky Западная Двина, bělorusky Дзьвіна, německy Düna, polsky Dźwina).

Pokračování článku

Národní park Raznas

Razna nebo také Raznas (Rāzna National Park, litevsky Rāznas nacionālais parks) je přírodní národní park v regionu Latgale na východě Lotyšska. Park byl vyhlášen v roce 2007 a pokrývá prostor o rozloze úctyhodných 532 km². Park je zařazen do chráněných území Natura 2000.

Pokračování článku

Pláže Baltu a miss Kolka

Lotyšsko má velmi dlouhé pobřeží, které stojí na hraně mezi pevninou a Baltským mořem. Velká část tohoto pobřeží je lemována nádhernými a velice zajímavými písčitými nebo oblázkovými plážemi. Připadá mi, že u nás se trochu zapomíná na tyto pláže, protože většina lidí vnímá pláž jen jako místo ke koupání. Což sice v Lotyšsku po většinu roku možné není a nebo je to jen pro velké otužilce, nicméně alespoň procházka po pláži Baltu vám také může poskytnou nezapomenutelný zážitek.

Pokračování článku

TOPlist